If unmodified biological http://oomed.net/generic-no-prescription/aldara/dosage-part-2.html digestion process goes to the right,, energy expenditure and http://oomed.net/generic-no-prescription/aldara/dosage-part-2.html spending on something - the life force., active substances of food http://oomed.net/generic-no-prescription/aldara/dosage-part-2.html through the biological membrane of

TAKSIRAT 17

ALBERTHAIN настапуваат на ПИН Конференцијата во рамки на ТАКСИРАТ 17 ALBERTHAIN настапуваат на ПИН Конференцијата во рамки на ТАКСИРАТ 17

20/11/2015

Вклучете ги засилувачите - гласно - и почувствувајте го искуството на рутс реге, денсхол, ска и рок-стеди! ALBERTHA!N (Албертхаин) е…

Read more...
„ДРУШТВО ЗВУЧИ СУПЕР“ - стартува ТАКСИРАТ акцијата за групно купување билети „ДРУШТВО ЗВУЧИ СУПЕР“ - стартува ТАКСИРАТ акцијата за групно купување билети

02/12/2015

По распродажбата на промо-билетите и билетите со најповолната цена во претпродажба, ТАКСИРАТ ФЕСТИВАЛ за главната вечер го најавува стартот на…

Read more...
Последен рок да го регистрирате присуството на ПИН конференција Последен рок да го регистрирате присуството на ПИН конференција

25/11/2015

Во петок (27. ноември) во Младинскиот културен центар во Скопје, ТАКСИРАТ фестивал официјално ја отвора програмата од своето 17. издание…

Read more...
Со светската атракција 2CELLOS, ТАКСИРАТ ја комплетира главната вечер Со светската атракција 2CELLOS, ТАКСИРАТ ја комплетира главната вечер

24/11/2015

Поради огромниот интерес кај нас, но и во соседните земји, кој не стивнува ниту по веќе распродадениот концерт најавен во…

Read more...
Taksirat Volunteer Day со специјална музичка програма - 20 ГОДИНИ ТЕ САКАМ Taksirat Volunteer Day со специјална музичка програма - 20 ГОДИНИ ТЕ САКАМ

23/11/2015

ТАКСИРАТ во рамки на оф-програмата од 17. издание на фестивалот на 4. декември во МКЦ (Скопје), го најавува целодневниот настан…

Read more...
Поради големиот интерес, „Ѓурологија“ на нова локација Поради големиот интерес, „Ѓурологија“ на нова локација

12/11/2015

Поради големиот интерес за несекојдневната монодрама „ЃУРОЛОГИЈА“ и ограничениот капацитет на првично најавениот простор (кино „Фросина“, МКЦ), македонската премиера на…

Read more...
Лондонскиот дабстеп феномен MODESTEP за затворање на 17. ТАКСИРАТ Лондонскиот дабстеп феномен MODESTEP за затворање на 17. ТАКСИРАТ

06/11/2015

На 17. издание на ТАКСИРАТ ни пристигнува диџеј составот на извонредната лондонска дабстеп група MODESTEP. Групата која само со песните…

Read more...
off-Таксират: Бранко Ѓуриќ Ѓуро со новиот хит „ЃУРОЛОГИЈА“, конечно во Скопје! off-Таксират: Бранко Ѓуриќ Ѓуро со новиот хит „ЃУРОЛОГИЈА“, конечно во Скопје!

05/11/2015

Новиот авторски хит „Ѓурологија“ на легендарниот босански актер Бранко Ѓуриќ - Ѓуро, која во моментов е најгледаната претстава на подрачјето…

Read more...
View all News