Победниците на минатогодишниот Лузер Фест завршија со снимање на својот прв албум Победниците на минатогодишниот Лузер Фест завршија со снимање на својот прв албум

01/07/2020

Победниците на минатогодишниот Лузер Фест - Cut your nipple, завршија со снимање на својот прв студиски албум - The Jungle…

Read more...
Одбележување на европскиот ден на музиката со Фолтин Одбележување на европскиот ден на музиката со Фолтин

22/06/2020

Скопје беше еден од 12-те градови кои го одбележаа Европскиот ден на музиката (European Music Day) на 21 јуни 2020.…

Read more...
Скопје се приклучува во одбележувањето на европскиот ден на музиката (European Music Day) Скопје се приклучува во одбележувањето на европскиот ден на музиката (European Music Day)

20/06/2020

Скопје годинава ќе биде еден од 12-те градови кои ќе го одбележат Европскиот ден на музиката (European Music Day), при…

Read more...
Д Фестивал за прв пат во август! Д Фестивал за прв пат во август!

22/06/2020

Драги Д пријатели, Во текот на изминатите месеци продолживме со подготвките за Д Фестивал и ширењето на позитивна енергија. Ви…

Read more...
Andre Rieu со специјална порака до македонската публика Andre Rieu со специјална порака до македонската публика

15/05/2020

                                  Кралот на валцерот…

Read more...
Одложен е соло концертот на In Flames Одложен е соло концертот на In Flames

15/05/2020

Поради моменталната ситуација во врска со COVID-19, со тешко срце соопштуваме дека In Flames мора да ја презакажат претстојната турнеја…

Read more...
Соло концерт на In Flames во Скопје Соло концерт на In Flames во Скопје

30/01/2020

Таксират Ви претставува: Соло концерт на IN FLAMES во Скопје! На 15ти мај, на гости ни доаѓаат едни од предводниците…

Read more...
Воодушевен од публиката, светската ѕвезда Андре Риу повторно во Скопје! Воодушевен од публиката, светската ѕвезда Андре Риу повторно во Скопје!

09/03/2020

Андре Риу, холандскиот "крал на валцерот" и човекот кој овозможи класичната музика да е достапна за сите, заедно со својот…

Read more...
View all News