KRAFTWERK

Сѐ е подготвено за концертот на KRAFTWERK! Почнува ТАКСИРАТ 2.0! Сѐ е подготвено за концертот на KRAFTWERK! Почнува ТАКСИРАТ 2.0!

26/02/2018

Утре со концертот на KRAFTWERK - една од највлијателните и најзначајните електронски групи во светот чие музичко наследство е легендарно…

Read more...
Светската пијанистичка сензација, ПИТЕР БЕНС за првпат во Македонија! Светската пијанистичка сензација, ПИТЕР БЕНС за првпат во Македонија!

23/02/2018

Унгарскиот пијанистички виртуоз ПИТЕР БЕНС (PETER BENCE), кој го освои интернетот со своите аранжмани на хитовите на Мајкл Џексон, Квин…

Read more...
НИНА КРАВИЦ на Грин Бич Фестивал НИНА КРАВИЦ на Грин Бич Фестивал

21/02/2018

Деветта година по ред, GREEN BEACH FESTIVAL продолжува да се одржува со импозантни хедлајнери од глобалната електронска сцена, кои гостуваат…

Read more...
Lord Of The Dance во Скопје! Lord Of The Dance во Скопје!

06/02/2018

Најпосетуваниот танцов-музичко-сценски спектакл на светот, повторно пристигнува пред македонската публика: LORD OF THE DANCE на славниот Мајкл Флетли гостува во…

Read more...
Таксират 20 ви претставува: LAIBACH во Скопје! Таксират 20 ви претставува: LAIBACH во Скопје!

26/12/2017

Култната словенечка група LAIBACH на 27-ми март 2018-та гостува со концерт во Скопје на кој пред македонската публика ќе го…

Read more...
Таксират 20 ви ги претставува: GOGOL BORDELLO! Таксират 20 ви ги претставува: GOGOL BORDELLO!

20/12/2017

Покрај веќе потврдените гостувања на KRAFTWERK и LORD OF THE DANCE, ТАКСИРАТ #20 со задоволство го најавува и концертот на …

Read more...
Mirko - Kultur NajAktiv Mirko - Kultur NajAktiv

13/11/2017

У пизду матер, пишувам веќе само да се опростам од блиските... Мирко пријателе, почивај во мир, фала што ме запозна,…

Read more...
ПЕСНИЧКИ ЗА ДЕЦА И ВОЗРАСНИ - Нов албум на Дубиоза Колектив ПЕСНИЧКИ ЗА ДЕЦА И ВОЗРАСНИ - Нов албум на Дубиоза Колектив

13/11/2017

Поминаа четири години од последното дискографско издание на бендот, а песните од последниот албум „Апсурдистан“ го обиколија целиот регион и…

Read more...
View all News