News

Победниците на минатогодишниот Лузер Фест завршија со снимање на својот прв албум Победниците на минатогодишниот Лузер Фест завршија со снимање на својот прв албум

05/07/2020

Победниците на минатогодишниот Лузер Фест - Cut your nipple, завршија со снимање на својот прв студиски албум - The Jungle Book. Албумот се снимаше во Студио 1060 кај Дени Крстев,…

Read more...
Одбележување на европскиот ден на музиката со Фолтин Одбележување на европскиот ден на музиката со Фолтин

05/07/2020

Скопје беше еден од 12-те градови кои го одбележаа Европскиот ден на музиката (European Music Day) на 21 јуни 2020. Поддржан од Европската програма "Креативна Европа", се одржа 10-часовен музички…

Read more...
Скопје се приклучува во одбележувањето на европскиот ден на музиката (European Music Day) Скопје се приклучува во одбележувањето на европскиот ден на музиката (European Music Day)

05/07/2020

Скопје годинава ќе биде еден од 12-те градови кои ќе го одбележат Европскиот ден на музиката (European Music Day), при што ќе бидат емитувани онлајн концерти и настапи од голем…

Read more...
Д Фестивал за прв пат во август! Д Фестивал за прв пат во август!

05/07/2020

Драги Д пријатели, Во текот на изминатите месеци продолживме со подготвките за Д Фестивал и ширењето на позитивна енергија. Ви благодариме на илјадниците пораки исполнети со љубов и поддршка кои…

Read more...
Andre Rieu со специјална порака до македонската публика Andre Rieu со специјална порака до македонската публика

05/07/2020

                                  Кралот на валцерот Andre Rieu испрати специјална порака до македонската публика! Видеото може…

Read more...
Одложен е соло концертот на In Flames Одложен е соло концертот на In Flames

05/07/2020

Поради моменталната ситуација во врска со COVID-19, со тешко срце соопштуваме дека In Flames мора да ја презакажат претстојната турнеја во Европа и Велика Британија, а со тоа и настапот…

Read more...
Соло концерт на In Flames во Скопје Соло концерт на In Flames во Скопје

05/07/2020

Таксират Ви претставува: Соло концерт на IN FLAMES во Скопје! На 15ти мај, на гости ни доаѓаат едни од предводниците на Gothenburg melodic death metal-от - IN FLAMES. По нивното…

Read more...